El Hastalığı, Ayak Hastalığı, Ağız Hastalığı, Ağız içi yaralar için ne iyi gelir, ayak sağlığı, af ağız yarası, ağız yarasını ne iyileştirir, konularında Teşhis Ve Tedavisi.

Bu hastalıklar küçük çocuklarda yaygındır. Ateş, el hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, yaralarına ve kızarıklığa neden olur. Hasta olmak için ve Ağız içi yarasına ne iyi gelir, dememek için ellerinizi sık sık yıkayın.

El ayak hastalığı, ağız içi yarası, ayak mantarı, ağız yarası, Yaygın Hastalıklardandır.

El Hastalığı, Ayak Hastalığı, Ağız Hastalığı, Teşhis Ve Tedavisi.

El Hastalığı, Ayak Hastalığı, Ağız Hastalığı, Ağız içi yaralar için ne iyi gelir, ayak sağlığı, af ağız yarası, ağız yarasını ne iyileştirir, konularında Teşhis Ve Tedavisi.

Bu hastalıklar küçük çocuklarda yaygındır. Ateş, el hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, yaralarına ve kızarıklığa neden olur. Hasta olmak için ve Ağız içi yarasına ne iyi gelir, dememek için ellerinizi sık sık yıkayın.

El ayak hastalığı, ağız içi yarası, ayak mantarı, ağız yarası, Yaygın Hastalıklardandır.

El ayak hastalığı, ağız içi yarası, ayak mantarı, ağız yarası, farklı virüslerin neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. Beş yaşından küçük bebeklerde ve çocuklarda sık görülür, çünkü henüz el hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, na neden olan virüslere karşı bağışıklığa (korumaya) sahip değildir. Bununla birlikte, daha büyük çocuklar ve yetişkinlerdede El ayak hastalığı, ağız içi yarası, ayak mantarı, ağız yarası, olabilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde, insanların ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında El ayak hastalığı, ağız içi yarası, ayak mantarı, ağız yarası, virüsü kapmaları daha yaygındır.

El ayak hastalığı, ağız içi yarası, ayak mantarı, ağız yarası, genellikle ciddi değildir ve neredeyse tüm insanlar tıbbi tedavi olmadan 7 ila 10 gün içinde iyileşir. Nadiren, enfekte olmuş bir kişide viral menenjit gelişebilir ve birkaç gün hastanede kalması gerekebilir. Diğer daha nadir komplikasyonlar çocuk felci benzeri felç veya ölümcül olabilen ensefalit (beyin iltihabı) geçirebilir.

El ayak hastalığı, ağız içi yarası, ayak mantarı, ağız yarası, belirtileri genellikle şunları içerir:

Ateş

İştah azalması

Boğaz ağrısı

Eklem ağrısı hissetmek

Genellikle düz kırmızı lekeler ile başlayan ağrılı ağız yaraları

Ellerin avuçlarında, ayak tabanlarında ve bazen de dizlerde, dirseklerde, kalçalarda veya genital bölgede kabarma yapabilen düz kırmızı noktaların döküntüsü olur

Bu belirtiler genellikle aynı anda değil, aşamalar halinde ortaya çıkar. Herkes bu semptomların tümüne sahip olmayabilir. Bazı insanlar hiç semptom göstermeyebilir, ancak virüsü başkalarına da geçirebilirler.

El hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, Esas Olarak Küçük Çocukları Etkiliyor.

El hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, çoğunlukla bebekleri ve 5 yaşından küçük çocukları etkiler. Büyük çocuklar ve yetişkinlerdede alabilir. Kişi El hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, virüsü kaptığında, enfeksiyona neden olan spesifik virüse bağışıklık (koruma) geliştirir. Fakat insanlar hastalığı tekrar alabilir, çünkü El hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, çeşitli virüslerden kaynaklanır.

El hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, Bulaşıcıdır.

El hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, virüsü taşıyan insanlar hastalıklarının ilk haftasında bulaşıcıdır. Bununla birlikte, bazen semptomlar kaybolduktan sonra haftalarca bulaşıcı kalabilirler. Bazı insanlar, özellikle yetişkinler, herhangi bir semptom geliştirmeyebilir, ancak virüsleri başkalarına da bulaştırabilirler. 

El hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, na neden olan virüsler enfekte olmuş bir kişide bulunabilir:

Burun ve boğaz salgıları (tükürük, balgam veya burun sümüğü gibi)

İdar

Poop (dışkı)

El hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, virüslü bir kişiden diğerler insanlara şu alanlardan yayılır:

Öpüşme, sarılma, aynı bardakları paylaşma ve aynı kapılardan yemek yeme gibi yakın temaslardan

Öksürme ve hapşurma yoluyla

Örneğin bebek bezini değiştirirken kaka ile temas ederek

İdar ile temas ederek

Üzerinde virüs bulunan nesnelere veya yüzeylere dokunarak

Bu nedenle, El hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, virüsü kapmaları ve yayma şansınızı azaltmak için sık sık sabun ve suyla el yıkamak gibi hijyenik olmaya çalışmalısınız.

Ağız içi yaralar için ne iyi gelir, ayak sağlığı, af ağız yarası, ağız yarasını ne iyileştirir, El hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, için spesifik bir tedavi yoktur.

Ateş ve ağrıları kesmek için, reçetesiz ateş düşürücüler ve asetaminofen ya da ibuprofen gibi ağrı kesiciler ile tedavi edilir. El hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, virüsü taşıyan kişilerin vücut sıvıları veya dehidrasyon kaybını önlemek için yeterince sıvı içmesi önemlidir.

Ellerinizi yıkayın ve çocukların hastalanmamalarını sağlamak için ellerini yıkamasına yardımcı olun.

Hastalanma Şansınızı Azaltmak İçin Önlem Alın.

Birkaç basit adımı izleyerek El ayak hastalığı, ağız içi yarası, ayak mantarı, sağlık, ağız yarası, na sebep olan virüslerden etkilenme riskini azaltabilirsiniz:

Ellerinizi sık sık sabun ve suyla, 20 saniye boyunca, özellikle çocuk bezini değiştirdikten sonra yıkayın ve küçük çocuklarında aynı şeyi yapmasına yardımcı olun.

Gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza yıkanmamış ellerle dokunmaktan kaçının.

Öpüşmek, sarılmak, bir bardakdan içmek ve El hastalığı, ayak hastalığı, ağız içi yarası, ayak mantarı, ağız yarası, hastalığı olan insanlarla bir kapdan yemek yemek gibi yakın temastan kaçının.

Özellikle birisi hasta ise, dokunulan yüzeyleri ve oyuncakları ve kapı kolları gibi nesneleri dezenfekte edin.

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri'nde el, ayak ve ağız hastalıklarına neden olan virüslere karşı koruma sağlamak için hiçbir aşı bulunmamaktadır.

El ayak hastalığı, ağız içi yarası, ayak mantarı, sağlık, ağız yarası, hastalığı (ayak ağzı hastalığı da denir) ile karıştırılır.