Oktay Usta Tavuk Bonfile.!
Yemekleri Konusunda Limon, Sarımsak ve Şifalı Otlarla muhteşem Izgara Lokum Gibi Tavuk Göğsü.!

Bu en temel, ızgara ızgara tavuk, hızlı bir hafta içi akşam yemeği yada yemek için mükemmel ve çok yönlü. Filetoları kendi başlarına servis edebilir. Çocuklar bu yemeği sever, kızarmış çörek üzerine peynirle doldurulmuş, bir quesadilla içinde doğranmış veya sık sık yaptığım şeklinde bir Yunan veya Sezar salatası dilimlenmiş.

Önceden hazırlıkların hepsini yaparsınız ve tek bir kabı kirletmezsiniz.

Biliyorsunuz ki, ızgara lokum gibi tavuk göğsü çoğu zaman kuru ve yumuşak olur. Bu tanım her vakit yumuşak ve lezzetli birnızgara tavuk sağlar.

Filetoları eşit bir genişlik oranında vurarak başlayın. Bu hem etleri yumuşatır hem de lezzetli bir yiyecek yapmayı sağlar. Filetoları organik halleriyle bırakılmalı, daha kalın kısım pişirmeyi bitirirken filetonun ince tarafı kurur.

Daha sonra tavuk göğsünü zeytinyağında, bol oranda taze sarımsakta, kurutulmuş otlarda ve limon kabuğu rendesinde karıştırın.

Popüler inanışın aksine, sirke yada limon suyu gibi asidik içerikler yağsız kemiksiz tavuk göğsü yumuşatmaz. Tam tersi, etin dışını "pişirir" içi çiğ kalır.

Buradaki limon kabuğu rendesi, tavuğa, etli dokusunu hala korurken, tavuğa limon özü vermek için yeterlidir.

Lokum gibi tavuk göğsü hazır olduğunuzda, ızgarayı yüksek ateşte ısıtın. Bunları pişirmek için kısa sürede çok güzel işler yapabilirsiniz.

Tavuk etini fazla abartmadan, ince dövülerek tavuk göğsü her taraf için 2-3 dakika yeterlidir artık!

Hepsi bu kadar. Beğeneceğinizi umuyoruz!

Limonun hazzına bakmak için ince veya Microplane rende kullanın. Yalnız limonu bıçaklara doğru bir yönde ovalayın, limonu ilerledikçe çevirin.Yalnızca sarı kısmı çıkardığınızdan emin olun, altındaki beyazı acıdır.

4'ten az tavuk göğsü kullanıyorsanız, tuzu buna bakılırsa azaltmanız gerekir.

Lokum Gibi Tavuk Göğsü Malzemeleri.

1-3 ile 4 tağne kemiksiz, derisiz tavuk göğsü

6 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

4 büyük sarımsak, kıyılmış

1 çay kaşığı kurutulmuş kekik

1-1 / 4 çay kaşığı tuz

1/2 çay kaşığı taze karabiber

1-1 / 2 çay kaşığı limon kabuğu rendesi, bir limondan

Oktay Usta Tavuk Bonfile Yemekleri Yapılışı.

2 parça balmumu kağıdının arasına tavuk göğsü koyun ve et tokmak kullanarak ½ inçlik bir kalınlığa kadar ezin.

Tavuk hariç tüm malzemeleri 1 orta boy kilitli bir poşette karıştırın. Lokum gibi tavuk göğsü ilave edin ve eşit bir şekilde kaplanana kadar eti karıştırın.

Torbayı kapatın ve buzdolabında bir kaba yerleştirin (kase sızıntıya karşı korur) tavuğun en az 4 saat yada en fazla 12 saate kadar beklemesine izin verin.

Izgarayı temizleyin ve önden yükseğe ısıtın. Bir miktar kağıt havluyu bitkisel yağa hafifçe batırın ve maşası kullanarak, parlak ve kaplanana kadar birkaç kez ızgaraları dikkatlice ovalayın.

Tavuk göğsü ızgaraya yerleştirin (lokum gibi tavuk göğsü sos ile iyice kapandığından kesin emin olun; sarımsak, limon kabuğu ve tavuk üzerindeki otlar ne kadar iyiyse o kadar lezzetli olur). Oktay Usta Tavuk Bonfile Yemekleri konusunda uyarıyor ızgara her zaman az pişirilmesi zaman sağlıklıdır eğer Lokum Gibi Tavuk göğsü istiyorum deyipte çok kızartırsanız bu sefer kanser riski ortaya çıkar.

AFİYET OLSUN.!

Lokum Gibi Tavuk göğsü içerisindeki gıda değerleri.

1 tavuk göğsü (Not: Tavuğun Beslenme verilerine göre oranlar değişkendir)

Kalori:413

Yağ:25g

Doymuş yağ:4g

Karbonhidratlar:2 g

Şeker:0g

Elyaf:0g

Protein:42g

Sodyum:958mg

Kolesterol:127mg