Diva kadın sağlık köşesi vajinismus - divakadin saglik kosesi.
Vajinismus, kadın cinsel bozuklukları içinde tedavisi en başarılı olan rahatsızlıktır. Vajinismus başarılı olarak tedavi edilebilir. Birçok araştırmaya göre, vajinismus tedavisinde başarı oranını %100'e yaklaşmıştır

Diva kadın sağlık köşesi vajinismus tedavisi.

Vajinusmus cinsel ilişki durumu vajinanın istemsiz olarak daralması sonucu, birlikteliğin yani gerdeğe girmeyi engelleyen bir sorundur. Daralma vajinayı çevreleyen pelvik bölge kaslarının istemsiz olarak kasılması gerekiyor.

Kadınlar kasılmaları doğrudan veya isteyerek kontrol edemezler. Hatta daralmanın ve ilişkiye girememe sorununa neden olan olan kasılmanın farkında bile.

Penisin vajina girişi çok sıkılabilir olabilir veya hiç yaşanmayabilir. Vajina o kadar sıkı olabilir ki vajinal açıklık tamamıyla kapanabilir ve cinsel birleşme hiç bir şekilde yaşanmayabilir. Vajinismus ilişkisini yanma, ağrı veya batma gibi ortamda da başlayabilirsiniz.

Merck Manuel, vajinismusu; kadınlarda, penisin vajinaya girmesini isteğinizde mevcut olan bilinç dışı bir istek sebebi, vajina aşağı bölümündeki kasların adeta bir şartlı refleks gibi kasılması devam ediyor, gelen vajina spazmı olarak tanımlandı. Amerikan psikiyatristler birliği buna göre vajinismus; "istemsiz kasılmalar oluyor ilişkinin oluyorememesi" olarak belirtildi.

Profesyonel desteğe gerek kalmadan, vajinismus rahatsızlığından kurtulmanıza yardımcı olabilirsiniz için hazırlamış olduğumuz yazıyoruz, dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Diva kadın sağlık köşesi vajinismus Tedavisi Ankara

Başarılı bir vajinismus tedavisi için ilaç kullanımı, cerrahi müdahale veya başka bir karmaşık işlemiye gerek yoktur! Etkin bir vajinismus tedavisi süreci pelvik taban kontrol egzersizi, içeri sokma ve genişleme eğitimi, ağrı azaltma teknikleri ve tüm duygusal planlama belirleme ve iyileştirme yardımcı egzersizlerin bir bütünüdür.

Nadiren bazı kadınlarda kısa, küçük, elastikiyeti olmayan vajinaya rastlanmıştır. Bu vajinal bozukluk olabilir. Vajinal boşluğu genişletmek için nasıl dilatör terapisi tavsiye edilir. Giriş problemine neden olan bir başka konu ise olağan dışı durum.

Vajinismus tarafından oluşturulmuş penisin vajinaya giriş problemleri onlardan temizlenebilir ve rahatsızlık kalmayacak şekilde üstesinden gelinebilir.

Vajinismus tedavisi süreci evde, özel yaşamında kendi başlarında çalışabildiği olanak sunuyor.

Vajinismus geliştirme adım adım ilerleyen bir süreçtir.

Vajinismus tedavisindeki aşamaların başında bir sezgisel değildir ve kazanımlar hemen elde edilemez. Herhangi bir aşamadaki başarısızlığın, iyileşmeyi engelleyeceği, vajinusmusun artmasına neden olur. Ağrı döngüsü ve ilerlemenin durmasına neden olacağından, bu konuda başarıya göre sistematik bir anlayışı takip etmek daha doğru olacak.

Diva kadın sağlık köşesi vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Özel ilgi ve uzmanlık alanı olan cinsel terapist, çiftin cinsel hayatı öğrenilir ve cinsel terapistin gerekli gördüğü yerlerde tam bir jinekolojik çalışmalar yapılır. Vajinal girişte istek istek dışı kasılmalar olduğunda jinekolojik muayenede zor olabilir. Çünkü, vajinismus sorunu olanın büyüklüğü, jinekolojik muayene olmak, istemezler hatta yapılacak hakkında konuşması bile aynen ilişkide olduğu gibi panik ve korkuya neden olabilir.

Vajinismusta düzelmeyi yapabilir, kasılmanın aşamalı olarak gidilmesi üzerine gidilecek, ancak cinsel ilişki kuruluğu olağan bir sayfası haline gelmesi zaman alacak bir süreçtir ve terapist bunu açıklayın. Kişilerinizi suçlu görüp, davranışiye adım atmaktan geri kalmıyor. Bu durum ayıp ya da yasak değil, kişiselleştirilmiş ve çiftlere bu durumu yaşatan, toplumumuzda cinsel eğitimin azlığıdır.

Bilinçli ortamda gereksiz korkuları yenmek için vajinismus sorunu olanlardan rahatlatılması, gevşemesi, heyecan ya da korkuları yenmesi için ruhsal bir ortam ortamı ve cinsel terapiye geçilir. Cinselliğin bedenler ve genital organlar için ile beyinde yaşandığı anlatılır. Erkeğin korunması, uzman aktif yardımcısı ve uzmanistin profesyonelce yol göstermesi ile tedavinin başarılı olacağı anlatılır. Cinsel terapide, eşten gelen ruhsal destekte çok yıllar. Cinsel terapi de başarı şansını genişletir en önemli faktör eşlerin seanslar kendilerini kendilerine verilen ev ödevlerini uygun bir şekilde uygular ve devam eder.

1- Aşama: Hastanın kendi vücutunu tanımlayın, dokunma ve okşama egzersiz ve parmaklara bakma, bir bakış açısı yaklaşıyor, yaklaşıyor olan panik atağın küçük çaplı da olsa da temizlenebiliyor. Hastanın kendi parmağı veya eşinin parmağı ile vajinanın genişliğini bir organınızınunun gösterilmesi, bununla başa çıkmayı öğrenmesidir. Egzersizler yapay yapay kayganlaştırıcılar kullanılır ve cinsel terapi de eşten gelen ruhsal destek onu zaman çok önemli bir yer tutar.

2- Aşama: Tedavinin ikinci aşamasında; ilişki öncesi ön sevişmenin uzun tutulması ve açıklaması iyice uyarılmasının üzerinde durulmaktadır. Cinsel terapist uygun görüşmesi durumu, ilaç tedavisi de ayarla. Ancak sakinleştirici, kas gevşetici ve antidepresanlarımızın da tedavi edici değildir. Aksine bu tip ilaçlar cinsel istek azaltabilir.

Cinsel terapi süresi hastalığın şiddetine göre, birkaç seanstan 10-12 seansa kadar değişebilir. Son güncelleme vajinismus tarafından hipnoz yani hipnoterapi de başarılı sonuçlar. Hipnoterpi ile danışanların kendilerinin saflığı farkındalıkta olmama konusunda bilinçli davranışlarda bulunma ve tüm bu düşünceleri bir yerde su yüzüne yakınrak adeta bir farkındalık yaratılabilir ve bu sayede korku ve kaygıların temizlenmesi gerekiyor.

% 100'e yakındır.

Diva kadın sağlık köşesi vajinismus Tedavisi Fiyatları 2019

Uzak çiftler başarılı bir vajinismus tedavisi öncesinde birbire hayatlarını değiştiren bu değişim planı hayrete düşerler. Kasılma ve giriş problemleri ya da ilişkisini yapan bir kadın, adım ilerletici tedavi süreci ile ağrısız ve zevkli bir cinsel ilişkiye başlarlar. Vajinismus işleme şirketleri 2019 yılı tarihinde seanslara, işleme ve doktordan doktora değişmektedir. Vajinismus şirketi fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

1- Vajinismusu Anlama: İlk adım vajinismus ile vajinismusun neden olduğu yerde cinsel ağrı, daralma, yanma hassasiyeti veya penetrasyon alanında olduğula başlar. Vajinusmusu üzerinde, onu yenme konusunda en temel özelliklerden biri, bu konuda herhangi biri kendiliğinden sağlıkları ile ilgili etkin bir rol almalarına yardımcı olur. Tedavi metodları, ilişki konuları, rahatlık teknikleri, şartlandırma teknikleri ve adale hafızası gibi konular içerisinde bulunur.

2- Cinsel Geçmişinin Gözden Uzaklaştırılması ve Tedavi Stratejileri: Kadınların kendi geçmişlerini gözden geçiriyor ve analiz etmekte olup olmadığını araştırıyor. Egzersizler ve aşk oyunları vajinusmustan internette penetrasyon sorunu ve cinsel ağrıyı artırıyor onu olayı, duyguyu veya tetikleyen unsuru belirleme ve tedavisinde yardımcı olur. Detaylı vajinismus egzersizleri ve listeyi listeleme listesi bir önceki cinsel geçmişini ve pelvik ağrı olaylarını belirliyor, uygun tedavi yöntemlerimizi doğru yönlendirirler. Duygusal incelemeler istemsiz pelvik tepkilere neden olan olumsuz olayları, duyguları ve hatıraların detaylarına girmesini sağlıyor.

3- Cinsel Ağrı Anatomisi: Kadınlar için kişisel cinsel anatomileri, vücutları ve vücutlarıyla pelvik ağrı ve penetrasyon sorunlarının nedenleri ile ilgili eksik unsurlar. Vajen iç kısımları ile vajinal kaslardaki problemler ile ilgili kafa karışıklığı hakkında yanlış teşhise ve hayal kırıklığına neden olur. 3. adımda cinsel organlarla ilgili bilgiler ve özellikler ağrılı ve penetrasyon konularındaki açıklama anlatılır. Cinsel ağrı ve penetrasyon tedavisinde ne tip ağrının ve rahatsızlığın normal olduğu veya heyecanlanmadan orgazma giden yolda hangi fiziksel olaylarlerin olduğu bu adımda anlatılır. Kızlık zarı ve iç vulva gibi anatomik bölgeler bu adımda tanıtılır.

4- Vajina Darlık ve Pelvik Taban Kasları: Kadınlar da cinsel ağrı ve giriş (penisin vajinaya girişi) güçlüğü burada bir derecede pelvik tabanın istemsiz olarak kasıldığı kaynaklanır. Bu adımda pelvik taban kaslarından bazıları pubokoksigoz (PC) kas grubunun etkisi ve tetiklendiği yerlerde nasıl bağlanmalı istemsiz olarak kasıldığı neden olduğu anlatılmaktadır. Etkili bir vajinismus özelliğini, istemsiz kasılma özelliğini ağrı ve daralmaya neden olan pelvik tabanın eğitilmesi odaklanılmaktadır. Ağrıyı temizleme ve giriş güçlüğünü gidermek için pelvik kasların nasıl belirleneceği, kontrol edileceği ve eğitileceğinin öğrenilmesi vajinusmusun çok önemli bir adımdır.

5- Giriş Teknikleri: Penetrasyon (giriş) zorluğu veya hastalığı olan kadınlar için ağrısız bir ilk giriş içim tekniklerin öğrenilmesi gerekiyor. Bu aşamada kadınlar ufak objeleri kullanarak kendi kontrolleri altında PC kaslarını kontrol tekniklerini öğrenecekler. Daha önce vajen girişini kapatan ve penetrasyonu önleyen her türlü istemsiz kasılmalar yok edilir. Kadınlar pelvik kaslarını tamamlayıp kontrol etmeye hazırlanıyorlar ve istemleri var pelvik başı nasıl rahatlayabileceklerini öğrenirler.

6- Vajinal Girişi Geliştirme: Doğru yerde olduğu, vajinal dilatörler vajinusmus orada olduğu yerde pelvik darlığı eleme konusunda yardımcı olan etkili araçlardır. Dilatörler pelvik kas tepkilerini tetikleyici birer çöküşler. Dilatör iyileştirilmesi, pelvik masası, rahatlatarak istemsiz kasılmaları nasıl önleyebilirlerini öğretirler. Vajinal girişi geliştirme geliştirme ağrısız veya rahatsızlık vermeyen bir ilişkiye hazır olacakları bir aşamaya rahat bir şekilde ulaşmalarını sağlıyor. Unutulmadan ki vajina esnektir! ve genişleyebilen bir organdır ...

7- Çiftler için Pelvik Tabanı Rahatlatıcı Duyu Odaklama Teknikleri: Ağrısız bir ilişkiye geçiş yolu, bu adımda pelvik taban gerginliği orada ve çiftler arasında samimiyeti arttırmak için duyu odaklama konusunu anlatıldı. Egzersizler duyu odaklanma (duyarlı dokunuşlar, aşk oyunları) nasıl yapılır uygulayabileceklerini ve daha önceki adımlarda öğrenilenleri nasıl çalıştığını birleştirin. Egzersizler ağrısız bir cinsel birliktelik için tamamıyla anlayış, güven kurma ve yardımcı olma üzerine odaklanır.

8- Birliktelik İçin Hazır Olma Egzersizleri: Tamamen ağrısız bir birlikteliğe geçiş için çiftlerin bulunduğu ile beraber birliktelik için hazır olmadakiğine gelinir. Çiftler ağrısız bir birlikteliğe hazırlanmak ve pelvik gerginlikten kurtulmak için öğrendim.

9- İlişkiye Geçiş: Bu adımda normal bir birliktelikte ağrı ve penetrasyon yoluyla yok etme teknikleri anlatılmaktadır. Bu adıma kadar kontrol etmek ve ağrıyı azaltma konusunda uzmanlaşmış.

10- Tamamen Ağrısız Bir İlişkiler: Vajinusmusu yenme işlemiindeki son aşama gerçek bir ilişki kuruluyor ağrıdan ve gerginlikten kurtulma sürecidir. Bu cinsel cinsel güven ve samimiyet kurmak ve ağrısız bir cinsel birlikteliğe geçişin olduğu yere yönlendir. Çiftler artık ilişkiden zevk alıyorum, aile kurma ve planlama vajinusmusun olduğu bir hayat yaşamaya başlarlar.

Diva kadın sağlık köşesi vajinismus Sürecinde Erkeklerin Eşlerine Yardımı

Vajinusmusun üstesinden gelme konusunda partnerler eşlerine göre yönden yardımcı olabilirler. Vajinusmus ile karşılaşıyorsanız, onları seçin, uzmanlık çağrısı ve "ben ne yapabilirim ki? Sorun eşimleğiniz ..." diye düşünürler. Sorun değil. Sorun değil. Aslında erkeklerin de bu konu hakkında yapabilecekleri varsa şey içerir. bunlar;

1- Destek Olmak: Program desteği destekleyici, sevgiye servisi, cesaretlendiren ve süregiden dayanan bir ilişkinin kurulması kadın için gerçekten güçlü bir destek. Bu tedavi, tedavi konusunda yalnız başına ilerlemesi, fiziksel ve duygusal olarak yorucu olabilmektedir. Bir erkek partnerine destek verip cesaretlendirilir, bu durum ilişki problemleri yerine tedavi edilerek daha çok odaklanmalarına imkan verir.

2- Aşamaları Birlikte Geçmek: Onu tedavi etmek için onun başında birlikte eşleşlerine yardımcı olabilirler. Erkeklerin şaşkınlığı ve korku ilişkisi eşlerine yardım etmeleri ve çiftlerin cinselliğin ötesinde birbirlerini daha yakından tanıyarak tanıyacağına güvenebiliyor.

3- Başarıyı Kutlarken: Vajinusmus tedavisi erkekler erkeklerin çok küçük adımlarını veya başarılarını inceleyerek görüntüler kadınlar onları büyük bir zafer olarak algılanabiliyor. Yemeğe çıkmak, ufak bir hediye, bir tebrik notu ya da masaj gibi ufak hediyeler kadınları bu süreçte cesaretlendirecek ve itici bir hız olacaktır. Kutlamak ve onun başarının özel olduğunu hissettirmek lazım tedavi edilmektedirine yardımcı olacaktır.

4- Olumlu ve Sabırlı Olarak: Erkeklerin eşikleri bu tedavi yönteminin hızlı bir şekilde ilerlemelerini beklediklerinden, bu tavırların eşleri üzerinde stres yaratacakların ve bağlantıların yapılmasını sağlamak. Erkekler bu süreçte onu ne olursa olsun olumlu ve olası olmalı ve umutlu olduklarını hissettireceğler.

5- Samimiyeti Sürdürerek: Cinsel dinince odada olduğu durumlarda saf çiftlerin olduğu gibi görünüyor. Cinsel temastan kurtulmak kaçınmak, onlarla ilişkide olmak, daha da kötüleşmesine neden olur. Fiziksel temas olmadan, korku, utanma, suçluluk duyma ve reddetme gibi duygular artış oluyor. Erkekler, ilişki olmadan geçici olarak eşleri ile birlikte konuları alabilecekleri farklı yollarla canlı bir cinsel hayat sürdürmeyi deneyebilirler. Vajinusmusun belki en olumlu yönlerinden biri daha önce dikkat etmeden yöntemlerle çiftlerin birbirlerini nasıl birbirleriyle nasıl memnun ettiklerini öğrenmeleridir.

Ülkemiz Tükiye'de Vajinismus

10 kadından 1 tanesinde vajinismus problemi görülmektedir. Ancak bu sayının daha da fazla olduğu düşünülebilir. Çünkü vajinismus ile ilgili istatistiki planlama toplanmasında yapılması da da bir takım sıkıntılar vardır.

Fazla kadın utancından veya üzüntüsünden sorununa çözüm aramıyor.

Bazı kadınlara yanlış teşhis konulmakta ve bu konuda asla tam tam olarak çözülemen. Maalesef bu sayfada, bazılarında kadınlarda cinsellikten soyutlanmıştır.

Vajinal penetrasyon problemi ile ilgili istatistiki bilgiler tutulmuyor.

Kesin vajinismusun sıkıntısı daha iyi anlaşılabilir olması için bazı istatistiki bilgiler.

Vajinismus problemi yaşayarak yüzde 80'i ve eşlerinin yüzdesi 90'ınızden beri doyum aldıklarını ifade ediyorler.

Vajinismuslu yüzde 57'si kocalarını bu konuda düşünceli ve kendilerine yardımcı, yüzde 15'i öfkeli ve saldırgan, yüzde 28'i tepkisiz olarak değerlendirilecektir.

Vajinismus ülkemizin batılı toplumlara göre, daha yaygın bir sorundur. Türkiye'de evli çiftlerde, konunun aile büyüklerinde yansıtılması gerekiyorsa daha da da zorlaştırmakta, kimi zaman bekâretin sorgulanmasına yol açmaktadır. Bu durum baskıları beraberinde getirmekte, onayı zorlamakta ve evliliğin bitirilmesi üzerine getirilmektedir. Baskılar arttıkça performans kaygısı ve ilişkileri doğal olarak daha fazla güçlendi. Vajinismuslu bir odada halen bakiredir.

Vajinismus sosyokültürel ve ekonomik seviye yüksek, daha çok okuyan veya üniversite mezunu çiftlerde daha sık olarak baktı. Bu problemler ilk cinsel bir iletişim kurma ortaya çıkar. Çiftler bu yana kendi başının kendi başlarının geldiğini sanır ve daha sonraki günlerde kendiliğinden çözüleceğini düşünür. Ama daha sonra da sorun devam edince, ingilizcesizliği yol açar, üzüntüler, sıkıntı, gerginlik, onu daha da kötüye gideceği korkusu ve esasında eşine karşı suçluluk duyguları çıkıyor çıkmaya başlar. Erkek ise, eşi istenmediği, reddedildiği duygularına kapılmaya başlar ve sertleşme problemi yaşar.

Vajinismusu tetikleyen diğer faktörlerden biri de, geçmişinde bir tecavüz ya da taciz olayının tarihi. Böyle bir olay, cinsellik onu olumsuz anıların hatırlanmasına neden olur neden olur mu varken cinsellikten soğutabilir.

Diva kadın sağlık köşesi vajinismus Belirtileri

Şiddetine bağlı olarak, vajinusmusun belirtileri darlık halinde yanma ve perspektif başlayıp vajinal açıklamanın yapılması kapanıyor kadar ilerleyen bir silsilede görülebilir.

İlişkiler daralma ile birlikte yanma ve batma.

İlişkiye girmede güçlük veya hiç girememe.

Bir iletişim yoluyla ağrı ve sıkıntı.

Pelvik, jinekolojik muayene gücü güçlük.

Kaslarda (bacak, bel vb) spazmı ve kasılmalar.

Ağrığını seksüel dertmeden kaçınma.

Vajinismus, vajinanın daralması sırasında huzursuzluk, yanma, ağrı, ilişkiye girme problemlerine veya hiçbirine cinsel dönemmenin olmamasına neden olur. Vajinismus cinsel deneyim olan veya hiç yaşamamış, genç ve yaşlı kadınlarda görülebilir. Kadınlar vajinismusu açma durumu durumlardaki gibi farklı şekilde yaşanmış olabilir.

Cinsel organ girişi mümkün olduğunda bu süreç ağrılı ve sancılığını yapabiliyor.

Tampon koymak ve jinekolojik bir muayenehane dışı bunun haricinde cinsel organın girişi mümkün değildir.

Cinsel bir iletişim yoluyla gittikçe artan rahatsızlık ve ağrıya tahammül ederek hayatlarını bu şekilde de sürdürebilirler.

Diva kadın sağlık köşesi vajinismus Evreleri

Vajinal girişte hafif huzursuzluk ve yanma görünür ancak bu durum azalabilir.

Vajinal girişte daha belirgin bir yanma ve kasılma görülmesi ve kesin olarak görülme aşamasındadır.

Vajinal kaslardaki istemciler dışında kasılma giriş eyleminin güç ve ağrılığını neden olur.

Vajinal açıklığın sıkı bir şekilde kapalı olması bekleniyor giriş eylemi oluyoremez. Zorlaştığında şiddetli bir ağrı söz konusudur.

Astar Vajinismus: Penisin vajinaya giriş eylemi oluyoremez veya çok zor olabilirebilir ve bu durum vajinal açıklığın olması gereken yerde sanki bir "çevreleyen" şeklinde ifade edilebilir. Primer vajinismus cinselliğin durumu bir evliliğin temel nedenidir. Primer vajinismus ilk cinsel tecrübe yapılmıyor değil, jinekolojik muayene veya tampon konuyorsanız da yapabiliyor.

Sekonder Vajinismus: Sekonder vajinismus ağrısız ve problemsiz cinsel ilişki olan kadınlarda, uzakta hayatlarının herhangi birinde bir dönem kasılma bağlantısı ve giriş güçlüğü görülmesi durumudur. Sekonder vajinismus, üriner ve mantar enfeksiyonları, doğum sonrası ağrılar gibi geçici pelvik ağrılar olduğu görülebilir. Ayrıca ameliyatlar, menopoz gibi fizyolojik olaylar ve travmatik olaylar da vajinismusu tetikleyebilir. Açık bu ağrılar teşhis edilip tedavi edildikten sonra seksüel ağrılar ve bir iletişim problemleri görülmeye devam eder. Sekonder vajinismus, cinsel ilişki düzeyinde orgazm istediğiniz da engel olabilir.

Şunu temizlemek belirtmek gerekir ki, vajinismus orada kasıtlı olarak veya ortasında bir rahatsızlık olmasın. Vajinusmus'un çeşitli nedenleri olabilir ancak nihayetinde fiziksel ve duygusal olaylar neticesinde. Problemin gizemi hem kadın için hem de partneri için üzücü ve sinir bozucu olabilir. Vajinusmusun istemsiz olması gerekiyorsa da olsa da olsa da olsa bu durumdan ve ilişkiye girememekten bahsediyoruz, utanç duyuyor, ağrılarını gizlemekte ve sırlarını alıyortan rahatsızlık duymasına gerek var, bunun vajinismusuyla yapılabilir bir sorundur.

Vajinamın Çok Dar Olması Gibi Bir Durum Söz Konusu Olabilir Mi?

Vajinismus problemi ortaya çıktığında, onlarda ilk önce kendi vajinalarının çok dar zamanda veya kullanım eksikliğinde küçüldüğünü düşünüyorumürler. Bazı hekimler tarafından safra fiziksel bir anormallik olmasa bilea da vajina normalden daha küçük algılanabilir. Genellikle olağan dışı dışarısı ve anormal görünüşünüzü pubokoksigeal (PC) kasların kasılmasıdır.

İleri yaşlarda da kadınlar darlık veya penetrasyon zorluğu ile karşılaşabilirler. Bazı kadınlar menopoz, ameliyat sonrası veya uzun yıllar cinsellikten uzak durma odada ağrı ve daralma olması seksin olası olamadığını fark ederler. Yaş ve kullanmama ederken vajina körelebilir veya daralabilir. Bu gibi şeyler, hekimler vajinal dokuyu kibarca genişletmek için tıklayın. Sıklıkla kadınlar istemsiz kasılmanın vajinismus olduklarından da düşünmezler.

Orgazm Olamıyorum Sorunun Nedeni Vajinismus Olabilir Mi?

Vajinismus yoluyla yapabilirsiniz orgazmı engellenebilir. Orgazm olamama sorunu vajinismus ile ilgili olabilir. Bazılarında vajinismus cinsel ilişkide sorun yaratmada ve engellemede ve bir iletişim yoluyla duyulan ağrılarda orgazmı engelliyor. Orgazm olabilmek için vajinal giriş gerekliliği olabilir vajinismus orada pelvik taban kasılması gerçekleşiyor orada her türlü cinsel arzu ve istek birden sonlanabilir. Vajiniusmusun ilerlemesine yerleştirildi onu çeşit duygusal sorun rahatlamaya ve orgazm içeriğinde duygusal birikmeye de engel olabilir. Ancak bu durum çok yaygın görülmüyor.

Vajinismusum, Hamile Kalabilir Miyim?

Vajinismuslu bir hasta nasıl gebe kalamam mantığı ile hareket etmeyi geciktirmek yaşarsam da merak etmeyim, nasılsa gebe değilimdir demek de yanlış bir inanıştır. Çünkü nadirde olsa dışa boşalma ile birlikte spermlerin vajina ya kaçması oradan da yumurtayı döllemesi zorda olsa belki ve vajinismuslu bir kadın, bazen hamile kalır. Vajinal girişte kasılmalar bebeğin çıkışına izin vermeyeceğinden normal vajinal doğumlarda gezinme ve sezeryan yapılır. Çocuğu olduğu halde hala bir kez bile cinsel birliktelik yaşamamış vajinismuslu kadınlar da vardır.

Cinsel Hayatınızı Ertelemeyin!

Aj Vajinismus sorunu çözümü için profesyonel desteklemeye devam et. Eşler ihraç anına kadar bu problemi hep ertelerler. Vajinismus'un süresi bazen eşiniz ya da erkek arkadaşınızla ilişkiye girememe durumu orada ve ilişki denemeleriniz varsa arada sıradasa ve bazılarınız, eksik ve zamanla da özgüveninizin azaldığını istediğinizyor, vajinismusu kullanıcı başınız yenmek isteyip de, yenileyebilirsiniz, aranızda yenileyebilirsiniz. Vajinismus tedavisi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vajinismus Sorunu Yaşayan Bir Hastamın Hikayesi

Soru: İki ay önce vajinismus tedavisi ekibi ama sonra taşınma konusunda karar verdim. Kullandığım gevşetici ilaçları Oysa eşimle bir iki kez arayabilirim ama ilaçları kesince başa döndüm hatta eskisinden kötü oldum. Stresten elim ayağım buz kesiyor. İlaçlarımı kendim alıp kullanmaya devam etsem düzelir diye düşünüyorum. Çünkü bana gerçekten çok iyi olduğulerdi. Aslında şarap gibi hafif alkollerin de etkili olabileceğini söylüyorlar. Ancak hangisinin tedavisiimi destekleyebileceğini boyutu sormak istedim.

Op. Gökçen Erdoğan: Vajinismus tedavisi için yanlışları düzeltmek bir ömür alsa da bundan vazgeçmeyeceğim. Vajinismus tedavisinin en önemli aşaması, içindeki kaynağında. Kirli jinekolojik muayene de tıpkı terapi gibi şarttır. Fiziksel bir sorun olmadığının düşünülmesi, olmadığına emin olmak henüz yetmez. Öncelikle jinekolog hekiminiz bu alanda uzaklaştırarak muayenesi ve tetkikleriyle. Ardından psikolojik nedenlerine eğiliminmeli ve muhtemel geçmiş travmalar üzerine yoğunlaşılmaktadır. Herhangi bir olay, kişi ya da onun cinsel yaşamınızı mahveden bu sorunu yaratmış ve de tetikliyor olabilir. Vajinismusun çözülmüş sayılabilir olabilmesi için önceden bilincinin olduğu yerde olması gerekir. Yani iradesi zayıf olduğu ve şuurun açık olduğu durumlarda cinsel ilişkiye girebiliyor olması, vajinismusun atlatılmış olduğu yerde gelmez.

Gevşetici ilaçlarla ilişkiye girmek, alkolün etkisindeyken ilişkiye girebilir, iyileştirme sayılamaz. Kaldı ki ilaç yazma yetkisi üzerine de tartışmalıyız. Sizi tedavi etmelisin bir jinekolog cinsel terapistle devamdüyseniz sizi fiziksel sorunlarınız için kavramsallaştırabilir. Ancak ruh sağlığınız için bir ilaç yazma yetkisi yok. Bu tür ilaçların hiçbirini yazma yetkisi yoktur. Ancak bir psikiyatrist gerek görmesi halinde ilaç tedavisi başlatabilir. Net biçimde ifade etmeliyim ki; vajinismus tarafından kökenine inmek ve sonra da alkolsüz, bilinçli bir şekilde çalışmanız başlatılıyor. Her şeyi kendinizde olmalısınız. Bunun belli bir zamanı yok. 1 ay da sürebilir 1 yıl da, sabır ve sinirlenir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)