Grip Nasıl Geçer, Temizlik, Gribe Ne İyi Gelir.?
Bugünkü Makalemde Sizlere sinüzit, Gribe Ne İyi Gelir, Zatürre, Mide Üşütmesine Ne İyi Gelir, Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir, Mide Üşütmesi, Soğuk Algınlığı İlaçları, Domuz Gribi Belirtileri, Domuz Gribi, Temizlik, Konularında Önemli Bilgiler Vericem.!

Grip Nasıl Geçer, Temizlik, Gribe Ne İyi Gelir, Sinüzit, Zatürre,

Grip Nasıl Geçer, Temizlik, Gribe Ne İyi Gelir, Sinüzit, Zatürre,

sinüzit, Gribe Ne İyi Gelir, Zatürre, Mide Üşütmesine Ne İyi Gelir, Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir,

Soğuk algınlığı mı grip mi?

Her ikisi de kışın yaygındır ve virüslerden kaynaklanır. Sık sık birini diğeriyle karıştırırız. Ancak soğuk algınlığı ve grip arasında çok büyük bir fark var, grip sizi öldürebilir.

Ne yazık ki, ikisini birbirinden ayırt etmek her zaman kolay değildir. İlginç bir şekilde, influenza C'ni virüsü gribe neden olduğuna inanılmıyor, soğuk algınlığı, zatürre, domuz gribi, gibi daha hafif bir şey sanılıyor.


Bununla birlikte, burada zatürre, domuz gribi, grip, soğuk algınlığı, arasındaki farklar hakkında genel bir makale bulunmaktadır (ancak belirtilerin kişiden kişiye değişkenlik gösterdiğine - ve örneğin soğuk algınlığı, ile öksürük, arasında çok fazla örtüşme olabileceğine dikkat edin), 'grip, zatürree veya, zatürre, domuz gribi, bronşit, gibi.

Sinüzit, zatürre, mide üşütmesi, domuz gribi belirtileri, domuz gribi, soğuk algınlığının, % 50'sine 100'den fazla rinovirüsün birisi neden olur. Diğer hastalıklar beş virüs grubundan kaynaklanır.

İki büyük grip virüsü (A veya B) gurubundan biri, A 'B' salgınlarından sorumludur.

Ateş.

Yetişkinlerde Nadir görülür; eğer meydana gelirsede, genellikle 38,5 santigrat dereceden yüksek değildir.

Yüksek ateş (genellikle 39 ila 40 santigrat dereceye ulaşan), üşütme ile iki ila üç gün süren. Ateş çocuklarda çok yüksektir ve yaşlılarda az belirgindir.

Sinüzit, zatürre, mide üşütmesi, soğuk algınlığı, domuz gribi belirtileri, domuz gribi, gibi rahatsızlıkların belirtileri.!

Hapşırma, burun tıkanıklığı

Bazı durumlarda.

Boğaz ağrısı

Genellikle bir boğaz ağrısı ile birlikte veya eşlik eder.

Bazı durumlarda.

Öksürük

Kuru bir öksürük olağandır.

Terlemek

Olağandışı durumlar.

Yaygın ve ateşle ilgili.

Kas ağrıları

Şiddetli olabilir. "üzerine ağır birşey düşmüş" hissi.

keyifsizlik

yorgunluk

Hafif.

Şiddetli olabilir ve üç ila dört hafta sürebilir. Bütün gün uyumak istiyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Baş ağrısı

Ara sıra Ama Genellikle şiddetli.

Komplikasyonlar.

Nadiren erişkinlerde ciddi bakteriyel enfeksiyonlara yol açar, ancak mevcut kronik bronşiti kötüleştirebilir. Soğuk algınlığı, bebeklerde soğuk algınlığı, zatürre, veya,sinüzüt, e kadar ilerleyebilir.

Grip, bebekler, yaşlılar ve bağışıklık sistemi zayıflamış insanlar dahil olmak üzere yüksek riskli gruplarda zatürree veya bronşit gibi ciddi bakteriyel enfeksiyonlara yol açar.

Günler boyunca hastalığın yavaş başlangıcı.

Belirtiler aniden ortaya çıkabilir.Semptomların başladığı saati tam olarak belirlemek bazen mümkün değildir.

Enfeksiyon süresi.

Belirtiler genellikle iki ila 4 gün içinde geçer. Genellikle soğuk algınlığı 4-10 gün içinde tamamen bitmelidir.

Belirtiler 4 ila 7 gün sürebilir, öksürük ve halsizlik iki ila üç hafta sürebilir.

Bulaşıcılığı.

Bir kişi virüsü ilk belirtilerden bir ila üç gün önce ve daha sonra belirtiler devam ettiği sürece yayabilir.

Bir kişi virüsü bulaştıktan hemen sonra ve virüs belirtileri devam ettiği sürece yayılabilir.

Zaman kaybeymeden tedaviye başlayın.!

'Grip, sinüzit, zatürre, domuz gribi, viral bir enfeksiyon olduğundan, herhangi bir antibiyotiğe cevap vermez. Antibiyotikler, yalnızca bazen influenza ile ilişkili sekonder bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde etkilidir.

Ancak iyileşmenizi hızlandırmak için atabileceğiniz adımlar vardır.

Grip nasıl geçer, gribe ne iyi gelir, mide üşütmesine ne iyi gelir, soğuk algınlığına ne iyi gelir,üşütme, grips, nezle, nezleye ne iyi gelir, sinüzit ilacı, grip ilaçları, üşütmeye ne iyi gelir, gribe iyi gelen, mide üşütmesi belirtileri, gribe iyi gelen şeyler, bebeklerde soğuk algınlığı, böbrek üşütmesi,grip için ilaç, hamilelikte grip, burun akıntısı, gribe iyi gelen ilaçlar, grip için ne iyi gelir, sorularına aşağıda yazdığım ilaç isimleri ve şifalı bitkiler, isimlerinden anlıcaksınızki doktorun yazdığı ilaçlar gibi etkili olmasada sizi rahatlatıcak faydalı bitkiler, ve reçeteye gerek duymadan alabileceğiniz ılaçların isimlerini yazdım.

· Dinlenmek için birkaç gün yatakta kalın.

· Belirtilerden bazılarını gidermek için eczacınıza reçetesiz satılan ilaçlardan alabilirsiniz fakat doktorunuza danışmanızda her zaman fayda vardır. Aspirin, parasetamol veya ibuprofen ateş, kas ağrıları ve baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olurken dekonjestanlar burun tıkanıklığının tedavisinde yardımcı olabilir. Bastırıcı öksürük ilaçları, tipik olarak 'grip' olan kuru öksürüğün giderilmesine yardımcı olabilir. Gebelikte grip, sıkıntı çıkarabileceğinden hamilelikte grip, ilacı alma konusunda temkinli olmalı ve çocuklar için aspirin alınmamalıdır.

· A vitamini alımınızı günde 10 000 IU'ya ve C vitamini günde 1000-2000mg'a yükseltin. C vitamini semptomların şiddetini ve süresini azaltabilir.

· Şifalı bitkiler, lavanta, greyfurt, biberiye ve çay ağacı yağı gibi faydalı bitkiler, aromaterapi yağlarını banyonuzda veya masaj yağı olarak deneyin.

· Boğaz ağrısı ve burun akıntısı için çinko burun spreyi yatıştırmak için çinko pastiller deneyin. Yine faydalı bitliker, den olan bir çay kaşığı bal ile kaynamış suya kaynatılmış taze veya kurutulmuş adaçayı yapraklarını kaynatıp çay yapın. Ayrıca şifalı bitkiler, den olan adaçayı çayı ile gargara yapabilirsiniz.

· Tavuk çorbası boğaz ağrısını yatıştırır, tıkalı geniz yollarını temizler ve kuruyan derinizi nemlendirir.

· Grip, sinüzit, zatürre, domuz gribi, mide üşütmesi, şiddetli ise ağar bir enfeksiyon belirtisi gösterirseniz (örneğin, nefes almada güçlük veya kulak ağrısı) gibi hemen doktorunuza danışın, eğer yüksek risk grubundaysanız veya ateşiniz üç günden uzun sürerse hemen tedaviye başlayınki enfeksiyon, şiddetini ve süresini azaltsın.

Bebeklerde soğuk algınlığı, Bebeklerde grip nasıl geçer, !

Anne ve babaları bebeklere dikkat edin 2 yaşından küçük bir bebekler, grip gibi oldukça bulaşıcı hastalıklara karşı özellikle hassastır. Aslında, 12 yaşından küçük tüm çocuklar grip virüsüne karşı hassastır. Üç aydan küçük bir bebekte normalden herhangi bir dereceye kadar yükselen veya düşürülen bir sıcaklık, üç ila altı aylık bir çocukta 38 santigrat derecenin üzerinde ve daha büyük bir çocukta 39 santigrat derecenin üzerindeki bir sıcaklık tıbbi yardım almak yeterli bir sebep olabilir.

Büyük çocukta ilk defa parasetamol veya mefenamik asitle (Ponstan) dört ila altı saatlik evde tedavi denenebilir. Cevap yoksa, tıbbi yardım alın.

İpucu: Grip varsa egzersiz yapmayın! Kalp kası iltihabına yol açabilir. Genellikle gripten düzeldikten sonra en az yedi gün boyunca egzersiz yapmamalısınız ve ardından kademeli olarak egzersize dönebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)