Kenevir bağımlılığı, Akrostiş bağımlılığı, Alkol bağımlılığı.?
Kenevir bağımlılığı, Akrostiş bağımlılığı, Alkol bağımlılığı, Nikotin bağımlılığı

Bağımlılığı tanımak: Bağımlılık nedir, Bağımlılık türleri, Bağımlılık döngüsü, Bağımlılık Tedavisi.?

Bağımlılığı bazen tanımak zordur. Sizin veya sevdiğiniz birinin bir bağımlı olup olmadığınızı istediğiniz için istediğinizma gerekmeden, yalnız değilsiniz. Neyse ki, en zor bağımlılarda saf ilaç ve alkol bağımlılığı tanımanın yolları var.

Madde Bağımlısının Yaşamı:

Merkez kişi "Kenevir bağımlılığı, Akrostiş bağımlılığı, Teknoloji bağımlılığı, Nikotin bağımlılığı, uyuşturucu bağımlılığı, alkol bağımlılığı, nı orada olduğu, sokak köşelerinde, eldeki tiner şişeleriyle, para için yalvarıyor ya da dilenerek para ortalaması sorunürler. Yüzlerinde ve ağzında yaralar olan ve kızın yüzü kırmızıdır, sulu ve boş bakar. Bu tür, en şiddetli bağımlılar için geçerli olsa da, farkında olmadan uyuşturucu bağımlılarıyla her zaman temas halinde olduğumuzu biliyorsunuz şaşırtabilir. "

Uyuşturucu bağımlılığı ırkı, cinsiyet ya da sosyoekonomik bir yaşantısı olup olmadığına bağlı madde bağımlılığı, uyuşturucu madde kullanımı, için fark etmiyor. Başarılı profesyonel insanlarda, sıradan fakir kesimde kullanıyor. Gerçek şu ki, dışarıdan giden her zaman bir uyuşturucu bağımlısını tanıyamazsınız. Kendinizdeki bağımlılığı safra tanıyamayabilirsiniz. Bağımlılık, hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir bir şeydir, Ancak zaman içinde kademeli olarak da madde bağımlılığı yapabiliyor.

Birinin madde bağımlılığı, ya da uyuşturucu madde bağımlılığı, konusunda ilerlemiş olup olmadığına işaret eden davranışlar:

Gizli davranışlar

Sosyalleşme sorunu

Mide toplantı ve kusma

Sık sık borç para almak, istemek

Davranış değişimi, ruh hali değişimleri

Uyuşturucu kullanımıyla ilgili olmayan faaliyetlerle ilgilenmeme

Paranoya yaşaması

Açıklanamayanıyorlar

Kırmızı veya sulu gözler

Normalden daha fazla uyku veya uykuya ihtiyacınız duymama

Madde Bağımlılığı, konusunda İnkâr etme

Kenevir bağımlılığı, Akrostiş bağımlılığı, Teknoloji bağımlılığı, Nikotin bağımlılığı, uyuşturucu bağımlılığı, alkol bağımlılığı, "nı an başında bir yol daha fazla var. Tatlı insan hala bir uyuşturucu madde bağımlılarının bencil, zayıf iradeli ve tembel hastalığı inançsız. bir bağımlıyı sadece isteyerek iken "durdurabileceğine inandırmak olur. Herkes madde bağımlısı, olabilir "irade ya da iş ahlakı ile ilgisi yoktur.

Bir madde bağımlısı, ya da uyuşturucu madde bağımlısı, odanın sosyalleşmek için "içtiği ya da hafta sonları rahatlama maksadıyla kullandığı konusunda ikna vardır. Hafta sonunda ilavedan bira ya da bir kadeh şarap içtiğini, stresli bir gün yaşını ya da bir defalık içtiğini kapatın. baştan sona tam bir madde bağımlılığı, acı çekmeye bağımlıcaya "kadar farkına varamayabilir.

Aynı şekilde, "Kenevir bağımlılığı, Akrostiş bağımlılığı, Teknoloji bağımlılığı, Nikotin bağımlılığı, uyuşturucu bağımlılığı, alkol bağımlılığı," bir kişi, arkadaşlarının veya ailesinin, bir uyuşturucu veya alkol sorunu varlığın isteğinizin istenebildiği istemeyebilir. İlk ortaya çıkmaya başladığını kanıtları görmezden gelebilir ve hatta konuyla yüzleşmekten kaçınması için mazeretler bile saf uydurabilir. Sadece daha ciddi sorunlar ortaya çıktığında, "bağımlılık kabul edilebilir. Diğerleri, bağımlı, gizlemede değer ve sevdiğiniz kişiler bir madde bağımlılığı veya uyuşturucu madde bağımlılarının işaret eden daha ince ipuçlarını fark etmeyebilir.

Bir ilaca bağımlı olup olmadığımı nasıl bilebilirim?

Bağımlılardan herhangi biri doğruysa, uyuşturucu ya da alkol bağımlısı, olabilirsiniz:

Her gün aynı ilacı kullanıyorsan

Endişeli, depresif veya kendini asabi "hissediyorsan

Aynı zamanda hissetmek için daha fazla ilaca ihtiyacınız var.

İlaç yaşamın diğer yönlerini olumsuz yönde etkilemiştir.

Sevdiklerinizin bir madde bağımlısı, uyuşturucu madde bağımlısı, ilaç dairesi işaretler.

Bazılarını, sevdiklerinizin gerçekten bir bağımlı olup olmadığını söylemek zor olsa da, onları bağımlılığa benzeyen semptomlarla bir durumdan şüphe var. Sevdiğiniz kişi madde bağımlılığı planlama konusunda, sonraki belirtilerden veya davranışlardan bazılarını veya hepsini sergileyebilir:

Gizli davranışlar, kapıları kilitleme

Mide toplantı ve kusma

Hızlı para harcamak ya da sık sık borç para almak istemek

Davranıştaki Ayarları

Bir zamanlar sevilen faaliyetlere ilgi göstermemek

Okulda zayıf notlar veya iş yerinde düşük düzeyde olmak

Sosyal hayattan uzaklaşmak, arkadaş ve aileyi görmezden gelmek

Bozuk ruh hali veya depresyon

Kışkırtılmasa safra öfke veya saldırganlık

paranoya

Açıklanamayanıyorlar

"Dikkat eksikliği

Kırmızı, ve sulu gözler

Vücutta veya giysideki tuhaf kokular

Yüzünde, kollarında veya ağzında yaralar

Burun kanaması

Normalden daha fazla uyumak veya uykuya gerek duymamak

Bu belirtilerinizi bir zihinsel bozukluk veya fiziksel hastalığın belirtileride olabilir. "Her iki durumda da, diğer olasılıklar da" bir kenevir bağımlılığı, Akrostiş bağımlılığı, Teknoloji bağımlılığı, Nikotin bağımlılığı, uyuşturucu bağımlılığı, alkol bağımlılığı ", teknoloji bağımlılığı, nikotin bağımlılığı, uyuşturucu bağımlılığı, Bir tane ilaç kullanıyorsa, doktorlarını sık sık değiştirebilir ve daha önce hiç görmediğim bir tane doktor tarafından görünmesini talep edebilirsiniz.

Bir bağımlıyı tanımak kolay mıdır?

Ciddi bir uyuşturucu sorunu olan bir bağımlıyı tanımak kolay olsa da, halkın uyuşturucu bağımlılığılarını gizleme konusunda yeteneklidirler. Bağımlılık, cinsiyet, ırk ya da sosyoekonomik durumdan etkilenmez. Uzak, birisinin sadece ona göre bir bağımlı olup olmadığı.

Bağımlılığınızın olup olmadığını merak ediyorsanız, kendinize bağlı soruları sorun:

Her gün ağrı ilacı kullanmak zorundamıyım.

Eğer ilaç kullanamazsam, endişeli mi, depresyonda mı yoksa öfkeleniyor muyum?

Başarı yüzdesi düşük olsa Bisikletinizi bırakmayı denermiyim.?

Uyuşturucu kullanımı, iş ve sosyal ilişkiler dahil olmak, hayatınızı olumsuz yönde etkilemek mu?

Alacıyorsanız, hasta, depresyonda mı yoksa endişeli mi?

Aynı sonuçları elde etmek için şimdi başlangıçta ne kadar fazla ilaca mı ihtiyacınız var?

Kişisel ilişkilerinde terslikmi vara

Zamanınızın çoğunu ilacı almak, kullanmak veya iyi hissetmek için harcıyor musunuz?

Bu sorulardan istediğiniz birine “evet” cevabı verildi,, uyuşturucu bağımlılığı, veya madde bağımlılığı, ndan muzdarip olma ihtimaliniz vardır. En uygun tedaviyi almadan, uyuşturucu kullanımınızı bir sorun olarak aşırı dozda altın vuruş veya sonunuz cezaevi olabilir.

Doğru Tedaviyi Almak.!

Bir "Kenevir bağımlılığı, Akrostiş bağımlılığı, Teknoloji bağımlılığı, Nikotin bağımlılığı, uyuşturucu bağımlılığı, alkol bağımlılığı," sorunu algılandığı bir sonraki adım yöntem yöntemi ve rehberlik. Müthiş sonuçları vaat eden "

çok çok tedavi tedavisi varken, bir uyuşturucu sorunuunu çözmenin en etkili yolu hasta rehabilitasyon programıdır. Rehabilitasyon tesisi yatmak, sizinle veya sevdiklerinizin "danışma, destek, arkadaşlarınızın ve uyuşturucu bağımlılığı ve bağımlılığı ile ilgili yardım ortada yardımcı olacak ek bir ek hizmetci hizmetiniz ve yönetim alabilmelerini yapıyor. Bu daha sonra çalışmaya devam etmek danışmanlığı ile bir araya getirmek, boyut, çevreniz ve sevdikleriniz uzun süre "sağlıklı, uyuşturucudan uzak olacak.

Size ve sevdiklerinize "Kenevir bağımlılığı, Akrostiş bağımlılığı, Teknoloji bağımlılığı, Alkol bağımlılığı, Nikotin bağımlılığı, uyuşturucu bağımlılığı," konularında uzak bir yaşam ve sağlıklı günler dilerim.

Merak yapacağınızı seçin.

Yorum yapmayı unutmayın .. !!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)