Hamilelik döneminin başlamasıyla, hem sizin hem de bebeğinizin sağlığını korumak için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır.

Hamilelik Döneminde Dikkat etmeniz gerekenler

Hamilelik döneminin başlamasıyla, hem kendinizin hem de bebeğinizin sağlığını korumak için dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. Öncelikle hamileliğe başlamadan önce sizin ve bebeğinizin sağlığını tehlikeye atacak bazı alışkanlıklardan vazgeçmeniz gerekmektedir. Nedir bu alışkanlıklar;

* Sigara içmek: Hamilelik döneminde sigara içmek bebeğinizin için çok olumsuz sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bebeğinizin gelişimini olumsuz etkilemekle birlikte bebeğinizde zihinsel sağlık sorunları meydana getirmesi söz konusudur.

Anne adayları için sigara içmek hamilelikte, erken doğum, düşük doğum ve premature doğuma neden olabilmektedir.

* Alkol Kullanımı: Hamilelikte alkol tüketimi sigara içmeye oranla daha fazla sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir. Alkol kullanımı sonrası, fetal alkol sendromu, alkole bağlı doğum kusurları ve bebeğinizin zihinsel gelişimini olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Hamilelikte alkol kullanılması bebeğinizin yeterince gelişememesinden dolayı,  Down sendromu ve ölü doğuma neden olabilmektedir. Hamilelikle ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak için hamilelik haftaları sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları